Свято у Модричах. Що може самоврядна громада села.

   DSCN3443_1

   14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці у Модричах відбулася непересічна подія, яка  якось не узгоджується з вкорінюваним у суспільну свідомість твердженням, що тільки велика об’єднана громада може гарантувати сталий розвиток сільських територій. У гармонійній співпраці релігійної і територіальної громади села проведено реконструкцію будівлі колишньоі початкової школи, яка збудована ще за часів Австро-Угорської імперії. Слід зазначити, що Модричі мають давню героїчну історію, про окремі віхи якої на святі наголосив заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Ханас.

DSCN3445_1

      Завдяки  якісно виконаним за кошти громади і сільського бюджету та при безпосередній трудовій участі членів громади роботам з реконструкції, будівля отримала  нове архітектурне лице. Тепер у одній частині її приміщень буде функціонувати сільська рада, поштове відділення та сільська бібліотека. Облаштована також  чудова зала для зібрань.  Другу частину будівлі обладнано під плебанію, що дуже зручно, бо через головну дорогу села (до свята її капітально відремонтували) знаходиться величний храм св. Дмитра.

DSCN3444_1

       У день свята на модричан та гостей громади чекала ще одна приємність, – за участю керівництва Львівської дирекції Укрпошти було погашено спеціальну поштову марку з гербом Модрич.

DSCN3447_1

До слова, Модрицька територіальна громада має свій Статут. Вона одна з двох у районі зуміла самостійно реорганізувати сільську лікарську амбулаторію у власне комунальне некомерційне підприємство, яке успішно функціонує. Слід відзначити великий особистий внесок в реалізацію громадою розвиткових  проектів її лідера – сільського голови, секретаря Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району Мирона Флюнта.

DSCN3448_1

P.S. З огляду на сказане, доречно запитати  тих, хто нав’язує суспільству думку, що для успішного реформування місцевого самоврядування  слід примусово об’єднати самоврядні територіальні громади  (як найбільш оптимальний розглядається варіант об’єднання сільських громад з міськими, позбавивши їх закріпленого у Конституції принципу добровільності), – навіщо це потрібно або кому це вигідно?!  На наше тверде переконання, сьогодні як ніколи потрібна державна програма конкретних дій (в т.ч. вирівнювання фінансових можливостей депресивних сільських громад, максимальне сприяння співробітництву громад) задля збереження українського села, забезпечення його збалансованого розвитку. Інакше глобалізаційний процес обезлюднення сільських територій і вимирання сіл буде прогресувати, забираючи з собою у цю могилу цілий пласт української історії, народних традицій, культури. Позбавлення величезної кількості сільських громад самоврядного статусу не найкращі ліки від цієї суспільної недуги.

Степан Коваль,

голова Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району