Співробітництво громад задля розвитку туризму у франковому краї

2 листопада 2017 року Асоціацією сільських, селищних рад Дрогобицького району спільно з відділом культури і туризму Дрогобицької райдержадміністрації на малій батьківщині Івана Франка – селі Нагуєвичах проведено семінар для сільських, селищних голів на тему «Співробітництво територіальних громад у галузі сільського (зеленого) туризму».

DSC04807 семiнар

Скориставшись чудовою осінньою дниною учасники семінару насамперед відвідали славно відоме лісове урочище «Ярина», де спільно помолились до нашої небесної покровительки і заступниці Матері Божої і напились водиці з чудотворного джерела.

Опісля,  зібрались у приміщенні музею І. Франка. Відкрив семінар голова Асоціації Степан Коваль, який наголосив на актуальності його теми, зокрема, щодо використання механізмів співробітництва громад у галузі сільського туризму для забезпечення їх сталого розвитку. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Надія Козар ознайомила присутніх з новинами у царині туризму та тенденціями його розвитку на Дрогобиччині. Запропонувала налагодити постійну співпрацю з комунальним підприємством міської ради «Інформаційно – туристичний центр міста Дрогобича»,  ресурс якого можна використовувати  для  поширення інформації про потенційні об’єкти туристичної зацікавленості у сільській місцевості. Секретар Асоціації Володимир Ханас наголосив на необхідності приділення особливої уваги об’єктам культурної спадщини, які знаходяться в населених пунктах району і можуть зацікавити туристів, зокрема тих, що відпочивають на місцевих курортах.

фото семiнар

Виникла жвава дискусія серед сільських голів, які висловлювали своє бачення задіяння туристичного потенціалу у соціально–економічному розвитку сільських територій. Говорилось і про стримуючі фактори розвитку сільського туризму – недостатньо розвинуту інфраструктуру сільських населених пуктів, а особлиливо наголошувалось на паганому стані доріг.

DSCN1614

За підсумками семінару було вирішено спільно діяти у створенні бази даних про пам’ятки історичної і культурної спадщини, агрооселі, народні ремесла, природні пам’ятки, події, пов’язані з учасниками національно-визвольної боротьби УСС, УГА, ОУН-УПА, визначних історичних  постатей, які народилися в нашому краї, інші наявні  об’єкти та відомості, які можуть викликати зацікавленість туристів. Систематизувати ці дані у розрізі сіл і селищ району та забезпечувати іх поширення через доступні інформаційні ресурси. Для координації цієї роботи між виконкомами сільських, селищних рад, установами культури, освіти визнано за необхідне підготувати  проект відповідного розпорядження голови Дрогобицької райдержадміністрації.

Активну участь у підготовці ї проведенні семінару прийняли сільські голови Оксана Вовків (Нагуєвичі), Тарас Біликівський (Попелі), Федір Нечипір (Волоща), Василь Василенко (Нижні Гаї), Ігор Гірчак (Раневичі), Ярослав Дуплика (Солонсько), секретар Попелівської сільської ради Роман Винар.

Організатори семінару висловлють подяку директору Державного історико-культурного заповідника  «Нагуєвичі» Богдану Лазорку, директору ТОВ «Транс-Екіпаж» Йосипу Дяківу за сприяння у його проведенні.