Першій в Україні Асоціації сільських і селищних рад – двадцять років!

25 жовтня Асоціація сільських, селищних рад Дрогобицького району відзначила своє 20-річчя.

DSC_0067

Вітаючи присутніх голова Асоціації Степан Коваль нагадав історію її створення: “Двадцять років тому на Дрогобиччині сталася подія загальнодержавної ваги: була зареєстрована перша в Львівській області, а можливо і в Україні, Асоціація сільських і селищних рад. Фактично це стало початком формування громадянського суспільства у селах держави.

DSC_0080

Ідея щодо створення Асоціації народилася два роки раніше. Це був час величезного піднесення, наступного дня після цієї події наш парламент прийняв Конституцію України. З’явилися нові можливості для розвитку місцевого самоврядування, та поодинці важко було діяти. Тож під час виїзного семінару сільських та селищних рад Дрогобицького району, що проходив на базі Медвежанської сільської ради, сільським головою Медвежі Степаном Ковалем було запропоновано колегам об’єднатися задля ефективнішого здійснення своїх повноважень. Ідею підтримали практично всі сільські та селищні голови району й розпочали процес напрацювання документів – затвердили Положення про Асоціацію та сформували її керівні органи.

DSC_0090

Поштовх до прискорення отримання юридичного статусу Асоціації отримали з прийняттям Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в 1997 році, оскільки в цьому документі було прописано, що органи місцевого самоврядування можуть об’єднуватися в асоціації. Через рік, 24 липня, загальні збори засновників Асоціації поновили рішення про створення Асоціації, затвердили Статут і обрали новий керівний склад її органів. А в жовтні 1998 року Асоціація сільських і селищних рад Дрогобицького району була зареєстрована.

DSC_0087

Головою Асоціації став Степан Коваль – Медвежанський сільський голова, секретарем – Галина Блищак – Дережицький сільський голова, до ради Асоціації увійшли Мирон Бачинський – Старокропивницький сільський голова, Ярослав Грабовий – Підбузький селищний голова, Світлана Кобільник – Вороблевицький сільський голова, Павло Левішко – Броницький сільський голова та Лев Тустанівський – Унятицький сільський голова”.

DSC_0093

Користаючи з нагоди, Степан Коваль подякував за плідну роботу головам сільських рад та секретарям Асоціації різних років.

DSC_0099

Привітати Асоціацію з 20-річним ювілеєм прийшли голова Дрогобицької райдержадміністрації Андрій Шевкенич, керуючий справами районної ради Михайло Гук, керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба.

DSC_0102_2

Вітаючи присутніх сільських голів всіх скликань керівництво району відзначило, що за пройдені роки Асоціацією було організовано багато вдалих семінарів з адміністративного провадження, з питань комунальної власності,  напрацьовано чимало проектів документів, якими скористались її члени, надано правову допомогу за підтримки фахових юристів Андрія Вовка та Володимира Шепетька, побажало всім міцного здоров’я, благополуччя, миру та подальшої плідної праці.