КОНСОЛІДАЦІЯ ЗУСИЛЬ ЗАДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА

20 лютого 2020 року  голова Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району Степан  Коваль, член ради Асоціації Ярослав Дуплика на запрошення ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Львівської області»  прийняли участь у роботі конференції цієї громадської організації, яка відбулася в актовому залі ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького під головуванням голови АФЗЛО Ярослава Кардаша.

DSCN3649

Окрім фермерів та приватних землевласників у роботі конференції  приймали участь  представники департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, голови і депутати місцевих рад, представники місцевих асоціацій органів місцевого самоврядування, наукових організацій аграрного спрямування,  члени профспілкових комітетів  та інших громадських організацій.

DSCN3653

Серед питань, які обговорювались на конференції  центральне місце займала земельна реформа в частині  продажу с/г земель.

DSCN3655

Переважна більшість виступаючих сходилась на тому, що запровадження ринку землі  у пропонованому урядом варіанті у нинішніх умовах   загрожує національним інтересам України і самому існуванню українського села. Подібні виклики таїть у собі і галопуюча децентралізація у формі позбавлення переважної більшості сільських громад самоврядного статусу, правосуб’єктності щодо комунальної власності, в т.ч. власності на землю. Занепокоєння у профспілок викликає спроба запровадження т.зв. ліберальної трудової реформи.

DSCN3658

Консолідовану позицію з цих вкрай важливих питань напрацював Всеукраїнський Об’єднаний Штаб захисту української землі на базі Громадянської платформи «Народовладдя», яку на конференції репрезентував представник штабу, виконавчий директор МА «Самоврядні територіальні громади» Олександр Вуйцик.
                                                                                                                     Звернення об’єднаного штабу дивись тут: Zvernenja